QPR:n neuvottelut Sherwoodin kanssa katkesivat – Laudrupin lähtö Qatarista epätodennäköistä
Kuva: Getty Images
Tim Sherwoodista ei tule Queens Park Rangersin manageria neuvottelujen lontoolaisseuran kanssa katkettua. 46-vuotias entinen Tottenham-manageri oli aiemmin selkeä suosikki eronneen Harry Redknappin seuraajaksi.
Sherwood valmensi puolet viime kaudesta Tottenhamia. Englantilaisvalmentaja astui tuolloin joulukuussa poispotkitun André Villas-Boasin virkaan. Kesällä Tottenham korvasi Sherwoodin Mauricio Pochettinolla.
Myöskään Michael Laudrup ei ole nähtävästi vaihtoehtona QPR:n pestiin. Tanskalainen valmentaa tällä hetkellä qatarilaisseura Lekhwiyaa. Laudrupin agentin Bayram Tutumlan mukaan mies ei ole kuitenkaan lähdössä minnekkään ennen kesää.
– Laudrup ei liiku ainakaan ennen kesää minnekkään, jolloin hänen sopimuksensa loppuu. Sopimuksen rikkominen ei ole helppoa. On normaalia, että seurat haluavat Michaelin. Hän pitää Valioliigasta, Tutumla kommentoi BBC:lle.
QPR-omistaja Tony Fernandes vihjaili aiemmin löytäneensä virkaan unelmavaihtoehdon. Fernandes ei kuitenkaan paljastanut kuka on kyseessä.
– Uskon, että olemme löytäneet unelma-managerin. Ei ihan se, mitä kaikki luulevat. Vielä hieman neuvoteltavaa, mutta olen todella onnellinen, Fernandes vihjasi.
QPR:n uudeksi valmentajaksi ovat olleet ehdolla myös Real Madridin apuvalmentaja Paul Clement ja Brentford-manageri Mark Warburton.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Manchester Cityn Rodria uhkaa pelikielto – ja vielä harvinaisesta syystä
- Nyt paukahti! Jättimäinen päivä Valioliigan tulikuumalle maalinsylkijälle
- Athletic: Tottenham löysi väliaikaisvalmentajan
- Athletic: Liverpool uskoo luottopelaajan solmivan jatkosopimuksen
- Skotlanti sai pettyä – Newcastle-pelaaja ei edusta maata MM-kisoissa
- Arsenal menetti pisteitä Valioliigassa – Declan Rice: ”Meidän ei pidä kuunnella ulkopuolelta tulevia ääniä”
- Näin Mikel Arteta kommentoi Arsenalin tuoreinta pistemenetystä
- Arsenal hyytyi Brentfordissa – mestaruustaistelu tiivistyi
- Raheem Sterlingille uusi osoite loppukaudeksi – siirtyy van Persien alaisuuteen
- Sky: Vitor Pereira suostunut Forestin uudeksi päävalmentajaksi
- Arsenal hyytyi Brentfordissa – mestaruustaistelu tiivistyi
- Raheem Sterlingille uusi osoite loppukaudeksi – siirtyy van Persien alaisuuteen
- Näin Mikel Arteta kommentoi Arsenalin tuoreinta pistemenetystä
- Sky: Vitor Pereira suostunut Forestin uudeksi päävalmentajaksi
- Ange Postecoglou lataa suorat sanat: ”Tottenham ei ole iso seura”
- Championshipiin tulossa iso muutos?
- Mikel Arteta kertoi mielipiteensä Thomas Frankin potkuista
- Sir Jim Ratcliffe: Päätökseni ovat tehneet minusta epäsuositun
- GdS: Ykkösvahti haluaa jättää Tottenhamin kesällä
- Arsenal menetti pisteitä Valioliigassa – Declan Rice: ”Meidän ei pidä kuunnella ulkopuolelta tulevia ääniä”