Anssi Jaakkolan Reading tavoittelee nousua Valioliigaan – manageri haluaa tammikuussa vahvistuksia

Anssi Jaakkolan Reading on yllättänyt monet alkukauden aikana.
16 kierroksen jälkeen joukkue on Mestaruussarjassa neljäntenä. Suora nousupaikka on toki karannut kuuden pisteen päähän, mutta tällä hetkellä Reading on kiinni nousukarsintasijoituksessa.
Nälkä kasvaa syödessä. Hyvin menneen syksyn myötä Reading tavoittelee nyt tosissaan paikkaa auringossa – siis ensi kauden Valioliigassa.
– Sitä haluaa aina olla parempi. Aina haluaa saada enemmän irti joukkueesta, Readingin manageri Jaap Stam sanoi lehdistölle.
– Jos on mahdollisuus saavuttaa tietty sija sarjataulukossa, siihen on mielestäni tartuttava ja sitä on tavoiteltava.
Tavoittelu tarkoittaa tässä kohtaa sitä, että Stam menee omistajien pakeille. Lompakkoa olisi avattava tammikuun hankintoja varten.
– Tietysti aiomme jutella omistajien kanssa. Katsotaan, mitä he haluavat tehdä – ja mitä he pystyvät tekemään.
Stam ei tarkemmin eritellyt, mille pelipaikalle hän haluaa vahvistuksia. Tiettävästi toiveissa olisi ainakin uusi hyökkääjä.
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Vaihtopelaajat ratkaisivat Arsenalin pelin – Arteta: ”Vähintään yhtä tärkeitä kuin avauksen pelaajat”
- Chelsea kohtaa illalla tutun pelaajan – Maresca: ”Heillä on pieni etu, koska…”
- Hirvittävä munaus Tottenhamin Mestarien liigan pelissä
- Arsenal aloitti Mestarien liigan – näin kävi
- Kova väite Rúben Amorimin jatkosta brittimediassa
- Newcastle pyysi anteeksi
- Rio Ferdinand huolissaan Benjamin Šeškon tilanteesta: ”En halua ajatella, mihin tämä voisi johtaa”
- Paul Scholes: Rúben Amorimin muutettava Manchester Unitedin pelitapaa
- Mikel Arteta: Arsenal tavoittelee Mestarien liigan voittoa
- Arsenal aloittaa urakkansa Mestarien liigassa ilman kahta avainpelaajaansa
- Hirvittävä munaus Tottenhamin Mestarien liigan pelissä
- Newcastle pyysi anteeksi
- Kova väite Rúben Amorimin jatkosta brittimediassa
- Rio Ferdinand huolissaan Benjamin Šeškon tilanteesta: ”En halua ajatella, mihin tämä voisi johtaa”
- Arsenal aloitti Mestarien liigan – näin kävi
- Paul Scholes kummastelee Bruno Fernandesin roolitusta
- Paul Scholes: Rúben Amorimin muutettava Manchester Unitedin pelitapaa
- Näin Andy Robertson kommentoi uutta rooliaan Liverpoolissa
- Roy Keanelta suorat sanat Manchester Unitedin ongelmista
- Arne Slot: Alexander Isak debytoi Liverpoolin riveissä keskiviikkona