”Steven Gerrard ja Frank Lampard ovat yhä valioliigatasoa”

Englannin maajoukkueen monivuotiset tukipilarit Steven Gerrard ja Frank Lampard karistavat tunnetusti vuoden päätteeksi Yhdysvaltain MLS-liigan pölyt jaloistaan. Keskikentän konkarien jatkosuunnitelmat ovat yhä hämärän peitossa, mutta ainakin entinen valmentaja Harry Redknapp on vakuuttunut siitä, että molemmilla olisi yhä annettavaa Valioliigallekin.
Entinen Liverpoolin kapteeni Gerrard pelasi viimeksi LA Galaxyssa ja Chelseassa uransa luonut Lampard New York City FC:ssä. Gerrardia on viety huhuissa mm. Celticiin ja MK Donsin manageriksi, kun Lampardin kohdalla puhutaan mahdollisesta paluusta sinipaitoihin.
– Jos minä olisin Valioliigan häntäpään seuran manageri, menisin lentokentälle odottamaan heidän saapumistaan ja yrittäisin saada heidät allekirjoittamaan sopimuksen, Redknapp totesi BT Sportille.
– Jos olisin Alan Pardew, nappaisin Lampardin heti. Hän kävelisi takuulla Crystal Palacen kokoonpanoon.
Redknapp saa ajatukselleen tukea entiseltä Manchester Unitedin pelaajalta Owen Hargreavesilta. Vaikka Gerrard on jo 36- ja Lampard 38-vuotias, ei ikä ole Hargreavesin mielestä este heidän Valioliigassa pelaamiselleen.
– En ymmärrä, miksi emme pidä vähän yli 30-vuotiaita pelaajia enää minään. He molemmat ovat suurenmoisia ammattilaisia, Hargreaves kehuu.
Lähde: Goal.com
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Arsenal ja Man United pettyivät Mestarien liigassa
- Wilfried Zaha onnistui Old Traffordilla – Valioliigaseurat Mestarien liigassa tasatilanteissa
- Riittääkö termi ”nolo” kuvaamaan tätä? Valioliiga julkisti Liverpoolin maalin hylkäämiseen johtaneen VAR-keskustelun
- Pep Guardiola vertasi nykyjalkapallon tilannetta pikaruokaan: ”Luuletteko että meillä on aikaa prosesseihin?”
- Pep Guardiola lähettää Rodrin avaukseen – toipilaskaksikko myös Leipzigiin
- Arsenal joutunee Pohjois-Ranskassa kuumaan paikkaan – viranomaiset ottavat Mestarien liiga -illan tosissaan
- Sky: Jadon Sancho lähtee Man Unitedista tammikuun siirtoikkunassa
- Lähde: Valioliigan kuljetuskuningas useaksi viikoksi sivuun – Englannin A-maajoukkue tarvitsee korvaajan?
- Ihmeiden aika ei ole ohi! Lontoon liepeiltä hämmentävä sopimusuutinen
- Manchester Unitedissa epäonnistunut Wilfried Zaha ei pelkää paluuta Old Traffordille – ”En halunnut urani kuolevan”
- Zlatan Ibrahimovic kyseenalaistaa Erik ten Hagin pätevyyden – ”Mistä tällä valmentajalla on kokemusta?”
- Tottenham-Liverpool -ottelun jälkipyykki ei vielä pesty – isosta tuomiosta valitus
- Sir Jim Ratcliffe muuttamassa mielensä Manchester Unitedista
- Riittääkö termi ”nolo” kuvaamaan tätä? Valioliiga julkisti Liverpoolin maalin hylkäämiseen johtaneen VAR-keskustelun
- Manchester Unitedissa epäonnistunut Wilfried Zaha ei pelkää paluuta Old Traffordille – ”En halunnut urani kuolevan”
- Athletic: Liverpool-tähti sivussa maajoukkuetaukoon saakka
- Chelsea tyrmäsi Fulhamin salamamaaleilla – Mykhaylo Mudryk onnistui viimein
- Ihmeiden aika ei ole ohi! Lontoon liepeiltä hämmentävä sopimusuutinen
- Chelsean jättihankinta avasi viimein maalitilinsä – Mauricio Pochettino kehui suojattiaan: ”Ei ole helppo sopeutua”
- Sky: Jadon Sancho lähtee Man Unitedista tammikuun siirtoikkunassa