Lehti: Chelsea uhkaa katkaista Álvaro Moratan lainasopimuksen, jos Atléticon kukkaronnyörit eivät aukea
Kuva: Getty Images
Chelsea on Telegraph-lehden tietojen mukaan varoittanut Atlético Madridia siitä, että seura on valmis katkaisemaan kärkipelaaja Álvaro Moratan lainasopimuksen ja kutsumaan tämän takaisin, jos espanjalaisseura ei tee siirrosta pysyvää tänä kesänä.
Morata, 26, siirtyi Atléticoon tammikuussa 18 kuukauden lainasopimuksella. Chelsealla on kuitenkin oikeus kutsua pelaaja takaisin kesän siirtoikkunan aikana, mikäli espanjalaiset eivät lunasta miestä itselleen 50 miljoonalla punnalla eli vajaalla 56 miljoonalla eurolla.
Chelsea on ahtaassa raossa siirtopannansa takia. Seura ei pysty rekisteröimään uusia pelaajia kahden siirtoikkunan aikana.
Atlético puolestaan tarvitsee rahaa, jos se nappaa kohuteini João Félixin Benficasta yli sadalla miljoonalla eurolla. Se olisi huono uutinen Moratalle, joka haluaisi jatkaa Madridissa.
Morata saapui Stamford Bridgelle kesällä 2017. Hänen pitkää sopimustaan on jäljellä vielä kolme vuotta.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Erikoinen yllätys: vastikään Tottenhamiin palannut urheilupomo lähdössä nyt muualle
- Manchester Unitedin penkinlämmittäjän siirto lähestyy, vai lähestyykö?
- Mirror: Arsenal haluaa 18-vuotiaan ranskalaisen
- West Ham -hyökkääjä voi siirtyä hetkenä minä hyvänsä
- Alexander Isak loukkaantui – näin Arne Slot kommentoi
- Morgan Rogers kaatoi maaleillaan Manchester Unitedin Valioliigassa
- West Ham on kiinnostunut Jørgen Strand Larsenista
- Nemanja Matić sai Manchester Unitedilta sakon ja uhkasi lähteä: ”Chelseassa ei olisi ikinä käynyt noin”
- Ryan Giggs haluaa palata valmentajaksi: ”Pidän vaihtoehtoni auki”
- Kobbie Mainoon velipuoli kohautti tempauksellaan – Rúben Amorim kommentoi
- Alexander Isak loukkaantui – näin Arne Slot kommentoi
- Crystal Palacen Oliver Glasner kiehui: ”Todella häpeällinen esitys”
- Nemanja Matić sai Manchester Unitedilta sakon ja uhkasi lähteä: ”Chelseassa ei olisi ikinä käynyt noin”
- Morgan Rogers kaatoi maaleillaan Manchester Unitedin Valioliigassa
- Frank Lampard raivostutti vastustajan: ”Pyydän anteeksi”
- Kobbie Mainoon velipuoli kohautti tempauksellaan – Rúben Amorim kommentoi
- Pep Guardiolalta varoitus Man Cityn pelaajille: ”Tämä ei riitä”
- Tottenham sai kaksi punaista korttia – Alexander Isakin peli päättyi polvivammaan
- Ryan Giggs haluaa palata valmentajaksi: ”Pidän vaihtoehtoni auki”
- Man Unitedin lainalle lähettämä pelaaja ampui joukkueensa voittoon