Leeds-pomo antoi tilannepäivityksen Marcelo Bielsan sopimusneuvotteluista: ”Tiedän, että se saa fanit hermostuneeksi”
Kuva: Getty Images
Leeds United ja Marcelo Bielsa ovat päässeet yhteisymmärrykseen argentiinalaisluotsin uudesta sopimuksesta, vihjaa seuran toimitusjohtaja Angus Kinnear.
Leedsin tavoite olisi saada sopimusneuvottelut maaliin ennen kuin se kohtaa Valioliigan hallitsevan mestarin Liverpoolin kauden 2020-21 ensimmäisessä ottelussaan.
Kaksi vuotta sitten Englantiin saapuneen Bielsan sopimus Leedsin kanssa päättyi kesän aikana seuran noustua 16 vuoden mittaisen tauon jälkeen takaisin Valioliigaan.
LUE MYÖS: Leeds ei luovuta – Valioliigan nousijaseura teki jo kolmannen tarjouksensa englantilaistopparista
65-vuotias on kuitenkin ollut koko ajan jäämässä Elland Roadille ja aloittanut preseason-harjoituksen nousijajoukkueen kanssa tavalliseen tapaan.
Kinnearin mukaan viimeinen haaste on löytää oikea aika muodollisuuksien suorittamiselle ennen valioliigakauden alkua kolmen viikon kuluttua.
LUE MYÖS: Tekeekö Marcelo Bielsa Frank Lampardille suuren palveluksen? – Leeds kiinnostunut Chelsea-hylkiöstä
– Minun on vain löydettävä sopiva aikaikkuna sille, että kuljetan paperit hänen eteensä allekirjoitettavaksi. Me emme näe mitään muita haasteita tiellämme, Kinnear kertoi Sky Sportsille.
[readmore from=Siirtouutiset]
– Tunnemme olomme itsevarmaksi. Marcelo on täysin keskittynyt harjoituksiin ja valmistautumiseen uuden kauden alla.
– Me keskustelemme päivittäin, mutta usein puheenaiheet koskevat kauden valmisteluiden pikkuseikkoja, eivätkä hänen sopimustaan. Tiedän, että se saa fanit hermostuneeksi, se saa minutkin hieman hermostuneeksi, mutta en usko että sille on mitään syytä.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 60 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta peliin Reactoonz 100!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Telegraph: Tottenham valmis myymään kapteeninsa kesällä
- Liverpool joutuu Mestarien liigan pudotuspeliin ilman avainpelaajaansa
- ”Painajaisten kausi” – Valioliigassa muhii jättipaukku
- Sensaatio muhii FA Cupissa – yllättäjäseura hämmentävässä tilanteessa: ”Siitä on haittaa”
- Leeds pelasi ilman Daniel Farkea – näin kävi
- Yllätysdiili: Valioliiga-tykille sopimus
- Piskuinen divariseura jysäytti sensaation – Sunderland ulos cupista
- FA Cupissa paukahti yllätys
- Newcastle etsii uutta maalivahtia – nykykaksikko ei vakuuta
- Arsenalin myytävä ainakin yksi pelaaja kesällä – tässä potentiaaliset ehdokkaat
- ”Painajaisten kausi” – Valioliigassa muhii jättipaukku
- Liverpool joutuu Mestarien liigan pudotuspeliin ilman avainpelaajaansa
- FA Cupissa paukahti yllätys
- Sensaatio muhii FA Cupissa – yllättäjäseura hämmentävässä tilanteessa: ”Siitä on haittaa”
- Telegraph: Tottenham valmis myymään kapteeninsa kesällä
- Arsenalin myytävä ainakin yksi pelaaja kesällä – tässä potentiaaliset ehdokkaat
- Chelsea yllättävissä vaikeuksissa – Liam Rosenior puolusti valintojaan
- Man Cityn Pep Guardiolaa odottaa toimitsijakielto
- Chelsea selvisi säikähdyksellä – FA Cupin sensaatio lässähti VAR-tuomioon
- Leeds pelasi ilman Daniel Farkea – näin kävi