Manchester Unitedin havittelema Jadon Sancho jäämässä ”ainakin” ensi kaudeksi Dortmundiin
Kuva: Getty Images
Borussia Dortmundin seurajohtaja ja entinen pelaaja Sebastian Kehl uskoo Jadon Sanchon pelaavan Signal Iduna Parkilla vielä ”ainakin” yhden vuoden ajan.
20-vuotiasta laitahyökkääjää on viety jo keväästä lähtien Manchester Unitediin, vaikka osapuolet eivät ole missään vaiheessa päässeet sopuun pelaajan siirtosummasta. Dortmundissa eletään vahvasti siinä uskossa, ettei Sancho ole siirtymässä tänä kesänä minnekään.
Dortmundin toimitusjohtaja Hans-Joachim Watzke sanoi viime viikolla, että Englannin maajoukkuemies viettää kauden 2020-21 saksalaisseuran riveissä, jonka jälkeen Sancho itse sanoi ”rakastavansa” pelaamista Dortmundin paidassa. Kehl oli kummankin kanssa samaa mieltä.
[readmore from=Jadon-Sancho]
– Kyllä, Jadon jää tänne ilomielin. Hänen sopimuksensa ulottuu vuoteen 2023 saakka, Kehl kertoi Goalille.
– Kun näen hänet kentällä, hän on todella iloinen. Kaikki ovat iloisia hänen seurastaan. Hän tulee olemaan täällä vielä ainakin yhden kauden ajan.
– Tämä on paras joukkueemme. Meillä on sekoitus todella hyviä, nuoria ja kypsiä pelaajia. Me olemme yrittäneet kehittää joukkuetta viimeisen parin vuoden aikana. Toivottavasti me voimme voittaa mestaruuksia ensi kaudella, koska niillä on loppujen lopuksi eniten väliä.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Man City -kannattajan provokaatio saavutti poskettoman suosion – taustalla hämmentävä tarina
- Manchester City karisti Chelsean kimpustaan kuuden minuutin tehohetkellä
- Cristian Romeron vammasta saatu lisätietoa
- Euroopassa sykähdyttänyt laituri herätti monen Valioliiga-seuran kiinnostuksen
- Liverpoolille valitettavia uutisia ensi viikon Mestarien liiga -koitokseen
- Tottenham kaatui osittain epäonneensa
- ”Ei riitä mestaruuteen” – asiantuntijalta tyly analyysi Arsenalista
- Rio Ngumoha avaukseen PSG:tä vastaan? – Näin Arne Slot vastasi
- Viktor Gyökeresiltä absurdi selitys Arsenalin tappiolle
- Arsenal-pelurilta surkea suoritus – maalivahtikin koski useammin palloon
- Liverpoolin superlupaus Rio Ngumoha, 17, teki historiaa
- Erling Haalandin maalikuninkuus on nyt uhattuna
- ”Kuin Mo Salah” – Arne Slotilta kovaa puhetta Liverpoolin huippulupauksesta
- Mikel Arteta sokkitappiosta: ”Iso isku päin naamaa”
- Viktor Gyökeresiltä absurdi selitys Arsenalin tappiolle
- Arsenal-pelurilta surkea suoritus – maalivahtikin koski useammin palloon
- The Athletic: Liverpool-tähti matkalla Valioliigan suurseuraan
- Pep Guardiola skeptinen mestaruustaistelusta: ”Ei tarvitse edes puhua”
- Mohamed Salahin sairas tapa teki hänestä maalikoneen – ”Seitsemän tuntia päivässä”
- Paul Scholes latasi suoraan Max Dowmanista ja MM-kisoista: ”Englannilla ei ole toista samantasoista”