Lähde: Valioliigan pitkäaikaisin manageri sorvaamassa jatkosopimuksen – antoi pakit Crystal Palacelle
Kuva: Getty Images
Crystal Palaceen yhdistetty Sean Dyche on allekirjoittamassa uuden jatkosopimuksen Burnleyn kanssa.
49-vuotias Dyche on toiminut Burnleyn managerina yhtäjaksoisesti jo kahdeksan ja puolen vuoden ajan, ja hän on tällä hetkellä Valioliigan pitkäaikaisin manageri.
Dycheä on huhuiltu Roy Hodgsonin saappaiden täyttäjäksi Palaceen, mutta englantilainen on jatkamassa tutuissa maisemissa myös tulevaisuudessa.
[readmore from=Siirtouutiset]
90min-sivuston mukaan Burnleyn omistajaksi vuodenvaihteessa tullut jenkkiyhtiö ALK Capital on luvannut tukea Dycheä siirtomarkkinoilla, joka oli iso tekijä jatkosopimuksen syntyyn.
Dychellä on ollut erittäin rajoitettu määrä siirtovaroja koko Burnleyssä olonsa aikana, mutta siitäkin huolimatta hän on onnistunut työssään paremmin kuin hyvin. Muun muassa kauden 2017-18 päätteeksi Burnley sijoittui Valioliigassa seitsemännelle sijalle, joka oli seurahistorian paras sijoitus.
Englantilaisluotsin nykyinen sopimus olisi kattanut enää tulevan kauden, mutta ilmoitus monivuotisesta jatkosopimuksesta julkistetaan lähiaikoina.
LUE MYÖS:
Vain Tuohen vanhoille asiakkaille: 1€ talletuksella 30 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta!
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta!
- Toimittaja: AC Milan -legenda ehdolla Tottenhamin valmennustiimiin
- Nyt tipahti uutta tietoa Tottenhamin päävalmentajaneuvotteluista
- Chelsea-pelaaja latasi suorat sanat seurajohdon ratkaisusta: ”En olisi tehnyt tuollaista päätöstä”
- Missä Mohamed Salah pelaa ensi kaudella? Egyptin maajoukkueen valmentaja kertoi mielipiteensä
- Tottenhamin ex-pelaaja väittää: Seura on hankkinut vääränlaisia pelaajia
- Putoaako Tottenham? Näin Mauricio Pochettino kommentoi
- Florian Wirtz kertoi vaikeasta syyskaudestaan
- Chelsea-pelaaja Barcelonan mahdollisesta kiinnostuksesta: ”Olisi vaikea kieltäytyä”
- Declan Rice ja Bukayo Saka jättivät maajoukkueen – Thomas Tuchel kertoi mielipiteensä: ”Ymmärrän, miltä tämä näyttää”
- ”Liian vanha” Roy Hodgson, 78, perusteli yllätyspaluutaan – kertoi tylsistyneensä eläkkeellä
- Valioliigasta romahtanut seura hävisi ruman riidan oikeudessa – vaati 120 miljoonaa euroa pelaajan kuoleman jälkeen
- Liverpool-legendat eivät näe West Ham -tähteä Mohamed Salah’n korvaajana: ”Pidän häntä huippupelaajana, mutta…”
- ”Liian vanha” Roy Hodgson, 78, perusteli yllätyspaluutaan – kertoi tylsistyneensä eläkkeellä
- BBC: Tottenham on erittäin lähellä valmentajapalkkausta
- Tottenhamin valmentajakandidaatti otti kantaa huhuihin: ”Mielipiteeni ei ole muuttunut”
- Chelsea-pelaaja Barcelonan mahdollisesta kiinnostuksesta: ”Olisi vaikea kieltäytyä”
- Declan Rice ja Bukayo Saka jättivät maajoukkueen – Thomas Tuchel kertoi mielipiteensä: ”Ymmärrän, miltä tämä näyttää”
- Bernardo Silva kertoi miksi on suunnitellut jättävänsä Manchester Cityn
- Englannin pelaaja sai vihellyskonsertin omilta kannattajilta – näin joukkuetoveri reagoi
- Putoaako Tottenham? Näin Mauricio Pochettino kommentoi