Tottenhamiin siirtynyt hyökkääjä paljastaa: Chelsea teki tarjouksen, myös Arsenal oli kiinnostunut

Brasilian maajoukkuehyökkääjä Richarlison, 25, siirtyi kesällä Evertonista Tottenhamiin 58 miljoonalla eurolla.
Richarlison olisi kuitenkin voinut päätyä myös kahteen muuhun Valioliigan suurseuraan. Brasilialaishyökkääjä paljasti Standard Sportille antamassaan haastattelussa, että Chelsea oli tehnyt hänestä tarjouksen ja myös Arsenal oli kiinnostunut.
– Kyllä, tiedän, että Chelsea teki tarjouksen kesällä. Ja uskon, että myös Arsenal otti yhteyttä Evertoniin kysyäkseen tilanteestani, Richarlison kertoi.
– Mutta sitten Spurs lähestyi Evertonia ja maksoi pyydetyn summan. Se on niin yksinkertaista.
Richarlison on alkukauden aikana pelannut Spurs-paidassa yhteensä kahdeksan ottelua. Hyökkääjä on onnistunut maalinteossa kahdesti ja antanut yhtä monta maalisyöttöä.
- Chelsean Graham Potter povaa pettymyksiä -sanoo Hakim Ziyehcin olevan valmis perjantain valioliigavääntöön
- Everton ei saa tästäkään oljenkorresta kiinni? Vapailla papereilla liikkuva hyökkääjä Nottinhgamissa
- Manchester Unitedin luottopelaaja lopettaa maajoukkueuransa
- Manchester Unitedin legenda myöntää: Cristiano Ronaldon lähtö on tehnyt seuralle hyvää
- Leeds sekoilee Valioliigan siirtomarkkinoilla – toisen seuran lääkärintarkastuksesta takaisin kutsutulle nyt jatko?
- Man Cityn hyökkääjä yllättyi positiivisesti Pep Guardiolan toimintatavasta
- Chelsealle hyviä uutisia! Luottopelaaja ilmoitti aikeistaan
- Hakim Ziyech saattaa sittenkin jättää Chelsean – siirtoikkuna ei ole vielä kiinni kaikkialla
- Jadon Sancho palasi tositoimiin yli sadan päivän jälkeen – näin kommentoi Erik ten Hag
- Hattutemppu! Arsenalin hyökkääjä jätti lainapestillään Mbappén ja Neymarin taakseen
- Chelsea on valmis luopumaan ensi kesänä ainakin viidestä pelaajasta
- Hattutemppu! Arsenalin hyökkääjä jätti lainapestillään Mbappén ja Neymarin taakseen
- Ei voi olla totta! PSG raivoissaan Chelsealle – huippukauppa nurin nolon mokan takia
- Jadon Sancho palasi tositoimiin yli sadan päivän jälkeen – näin kommentoi Erik ten Hag
- Wembley kutsuu! Manchester United liigacupin finaaliin
- Englannin ”turhimman kilpailun” loppuottelu tänä vuonna iso asia – ratkesipa toinen välierä keskiviikkona miten tahansa
- Hakim Ziyech saattaa sittenkin jättää Chelsean – siirtoikkuna ei ole vielä kiinni kaikkialla
- Chelsealle hyviä uutisia! Luottopelaaja ilmoitti aikeistaan
- Kiusallinen ongelma: Chelsean jättihankinnat eivät voi kaikki pelata Mestarien liigassa – kuka jää rannalle?
- Agentti lataa: Erling Haaland voi lähteä Man Citystä milloin haluaa