Lähde: Jude Bellingham asettanut Liverpoolin ykkösvaihtoehdokseen

Jude Bellinghamin on määrä jättää Borussia Dortmund kuluvan kauden jälkeen.
Dortmund on tehnyt pelaajalleen hyvin rahakkaan jatkosopimustarjouksen. Saksalaismedian mukaan Dortmund tarjoaa avainpelaajalleen peräti 15 miljoonan euron vuosipalkkaa. Kyseessä on seurahistorian suurin palkkatarjous, mutta Bellingham ei ole toistaiseksi vastannut siihen mitään.
Sport Bildin mukaan Liverpool johtaa parhaillaan kisaa Bellinghamin hankinnasta.
Lähteen mukaan Liverpool on Bellinghamin ykkösvaihtoehto uudeksi seurakseen. Liverpool-luotsi Jürgen Klopp on julkisesti kehunut Bellinghamia ja joukkueen on joka tapauksessa määrä vahvistaa merkittävästi keskikenttäänsä kesän siirtoikkunassa.
Bellinghamin siirtosumman on arvioitu nousevan jopa 150 miljoonaan euroon.
Liverpool joutuu kilpailemaan Bellinghamin hankinnasta Real Madridin kanssa, joka on asettanut keskikenttäpelaajan kesän siirtoikkunan ykköskohteekseen. Real Madridin edustajat tapasivat Bellinghamin hiljattain Dortmundissa.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Man Unitedin ongelmatähden virheitä katsottiin läpi sormien – brittilehti avasi auki ongelmien verkon Mason Greenwoodin ympärillä
- Manchester United ja Chelsea tavoittelivat MM-tähteä tammikuussa – ”Saimme paljon tarjouksia Englannista”
- Chelsea kirjautti jättimäiset miljoonatappiot
- Jack Wilshere: Englannin maajoukkuetähti sopisi täydellisesti Arsenaliin
- Näkökulma: Tottenham on Valioliigan pienin suurseura – tällä menolla mikään ei muutu
- Kakkosliigasta Englannin maajoukkueeseen – Brentford-tähti toteutti unelmansa
- Farssille päätös: Antonio Conte ulos Tottenhamista
- Chelsea tuohtui Thomas Tuchelin toiminnasta
- Englannilta täydellinen alku EM-karsintoihin – Bukayo Saka tehokkaana
- Man Cityn nuori tähti joutui jättämään maajoukkuekomennuksen kesken
- Chelsea tuohtui Thomas Tuchelin toiminnasta
- Farssille päätös: Antonio Conte ulos Tottenhamista
- Martin Ødegaard ripitti tuomaristoa jäätyään Man City -tähden jyräämäksi: ”Parempi etten sano mitään”
- Englanti vaarassa menettää nuoren maalipyssyn toiselle maajoukkueelle – näin kommentoi Gareth Southgate
- Gareth Southgate kertoi mielipiteensä maajoukkueesta vetäytyneen Marcus Rashfordin lomamatkasta New Yorkiin: ”Jos he saavat 48 vapaata tuntia”
- Näkökulma: Tottenham on Valioliigan pienin suurseura – tällä menolla mikään ei muutu
- Englannilta täydellinen alku EM-karsintoihin – Bukayo Saka tehokkaana
- Man United -laituri turhautunut peliaikaansa: ”Puhuin asiasta”
- Raphaël Varane kertoi, missä hän haluaa päättää uransa – vaihtoehtoina kolme seuraa
- Kakkosliigasta Englannin maajoukkueeseen – Brentford-tähti toteutti unelmansa