Manchester Unitedille kaksi ikävää loukkaantumista harjoituspelissä
Manchester United joutuu jännittämään lisätietoa hyökkääjä Rasmus Højlundin ja toppari Leny Yoron loukkaantumisista.
Kumpikin joutui lauantaina jättämään pelin kesken avausjaksolla, kun United hävisi Arsenalille 1-2 Los Angelesissa pelatussa harjoitusottelussa.
Højlund, 21, vastasi ottelun avausmaalista, mutta tuli hetkeä myöhemmin vaihtoon, ilmeisesti takareisivamman takia.
Yoroa, 18, taas hoivattiin pitkään nilkkavaivan takia ennen kuin hän poistui kentältä. Ranskalaistoppari siirtyi Unitediin tänä kesänä Lillestä 62 miljoonalla eurolla.
– Meidän on odotettava 24 tuntia. Toivottavasti tiedämme sitten enemmän [loukkaantumisista], sanoi Unitedin manageri Erik ten Hag Athleticin mukaan.
– Me olimme erityisen varovaisia etenkin Lenyn kanssa. Hän osallistui vain 50 prosenttiin harjoituksista, ja siksi on niin iso pettymys, että hän joutui tulemaan pois kentältä. Mutta olkaamme positiivisia ja katsotaan, mitä tapahtuu.
LUE MYÖS
- Chelsean toppari joutui jättämään pelin kesken – Xabi Alonsolta huojentavia uutisia
- Manchester United palaa pitkästä aikaa Mestarien liigaan – Carrick: ”Täällä meidän pitäisikin olla, vaikka…”
- Bradley Barcola jätti kentän kivuissaan – Andoni Iraola avasi jättihankinnan tilannetta
- Lähde: Richarlison haluaa mitätöidä sopimuksensa – tähtäimessä lapsuuden unelmaseura
- Mauricio Pochettino puhui mahdollisesta paluusta Tottenhamiin
- Analyysi: alkaako Marcus Rashford löytämään jälleen vanhan vireensä?
- Huhhuh, mikä nousu! Chelsea takoi alle varttiin neljä kaappia yhdeksän maalin trillerissä
- Liverpool punnersi Atlético Madridin ohi
- Arsenal loi ja tuhlaili Napolissa
- Brentford teki linjauksen: tikari hyväksytään katsomossa, lastenrattaat ei
- Pep Guardiola halusi tähtipelaajan Cityyn: ”Man Unitedin paras pelaaja”
- Huhhuh, mikä nousu! Chelsea takoi alle varttiin neljä kaappia yhdeksän maalin trillerissä
- Brentford teki linjauksen: tikari hyväksytään katsomossa, lastenrattaat ei
- Arsenal loi ja tuhlaili Napolissa
- Liverpool punnersi Atlético Madridin ohi
- Gabriel Jesus yllättyi Arsenalin ratkaisusta: ”Kukaan ei kertonut minulle siitä mitään”
- Xabi Alonso otti kantaa Chelsean kesähankinnan tilanteeseen: ”Todella turhauttavaa hänen kannaltaan”
- Xabi Alonso lupaa huippulupaukselle isompaa roolia: ”Kausi on pitkä”
- Yksi viihdyttävimmistä – keskikentän kikkakone laittaa nappulakengät naulaan
- Jättipaljastus: Man United sanoi ei nuorelle Kylian Mbappelle
