Fanin sana: Otteluennakko Liverpool – Bolton
Avaamme seuraavalla otteluennakolla uuden osastomme, johon jokainen fani voi lähettää omia kirjoituksiaan. Nimimerkki YNWA avaa kirjottamalla otteluennakon tämän illan Liverpool – Bolton peliin. Jos teillä itsellänne on jotain sanottavaa, voitte lähettää sen [email protected] osoitteeseen.
Tässä otteluennakko Liverpool – Bolton:
Todennäköiset kokoonpanot:
LIVERPOOL
Reina
Kelly–Carragher-Agger–Enrique
Henderson–Lucas–Adam–Downing
Suarez–Carroll
BOLTON
Jääskeläinen
Wheater–Cahill–Knight–Robinson
Eagles–Muamba–Reo-coker–Petrov
Krancjar–K.Davies
Liverpool parantaa koko ajan sekä pelillisesti että tuloksellisesti, niin tulee tapahtumaan myöskin Bolton-ottelussa eli maaleja nähdään. Sen puhkaiseeko vierasjoukkue nollan riippuu kotijoukkueen keskuspuolustuksen kestävyydestä ja Boltonin hyökkääjien vireestä. Tuncay Sanli pelasi hyvän ottelun Carling Cupissa ja mielenkiinnolla odotetaan yhteistyötä Kevin Daviesin kanssa, mutta luultavasti saa tehdä avauksessa kuitenkin tilaa hyvin kauden aloittaneelle Ivan Klasnicille.
Bolton lepuutti enemmän avainpelaajia Cupin-ottelussa, Jääskeläistä ei nähty edes vaihtopenkillä kun taas mm. Suarez, Reina, Henderson ja Adam olivat avauksessa. Mutta tässä ottelussa se ei tule näkymään vaan enemmänkin sitä että Liverpoolista tulee koko ajan enemmän ja enemmän yhtenäisempi joukkue. Koska Kenny Dalghlishin miehistö ei pelaa tänä vuonna eurokentillä niin he tulevat pelaamaan parhaalla mahdollisella kokoonpanolla kaikissa peleissä.
4-0 vierasvoitto QPR:stä kauden avauksesta oli Boltonin ensimmäinen 13 vierasotteluun, ja Liverpool on voittanut yhdeksän kymmenestä heidän kohtaamisistaan. Kotona Pool on hävinnyt vain yhden viimeisistään 10 ottelustaan. Joten tilastotkin puhuvat puolestaan King Kennyn poppoolle aika varmaa kotivoittoa.
Liverpoolilta on edelleen poissa Steven Gerrard, Glen Johnson ja keskiviikon pelissä loukkaantunut Raul Meireles. Owen Coylen miehistöstä poissa ovat Lee Chung-Yong, Stuart Holden, Tyrone Mears ja Sam Ricketts. Gretar Steinsson sai pikku tällin jalkaansa ManCity pelissä, joten David Wheater luultavasti ottaa hänen paikkansa avauksessa.
Maaliveikkaus: 2-0 tai 3-1 voitto Liverpoolille
Kirjoittanut: YNWA
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Roy Keanelta suorat sanat Manchester Unitedin ongelmista
- Näin Andy Robertson kommentoi uutta rooliaan Liverpoolissa
- Arne Slot: Alexander Isak debytoi Liverpoolin riveissä keskiviikkona
- MEN: Manchester Unitedin seurajohto luottaa Rúben Amorimiin
- ”Olemme nähneet tämän elokuvan” – Gary Neville otti kantaa Rúben Amorimin mahdollisiin potkuihin
- Wayne Rooney otti kantaa Manchester Unitedin surkeaan tilanteeseen: ”Jos valmentaja on rehellinen itselleen…”
- Rúben Amorim derbytappion jälkeen: ”En muuta filosofiaani”
- Manchester City murjoi Unitedin paikallispelissä – Haaland osui kahdesti
- 90+5! Viime hetken ratkaisu toi Liverpoolille voiton sarjanousijasta
- Gianluigi Donnarumma debytoi – tässä Cityn ja Unitedin kokoonpanot Manchesterin derbyyn
- Wayne Rooney otti kantaa Manchester Unitedin surkeaan tilanteeseen: ”Jos valmentaja on rehellinen itselleen…”
- ”Olemme nähneet tämän elokuvan” – Gary Neville otti kantaa Rúben Amorimin mahdollisiin potkuihin
- Rúben Amorim derbytappion jälkeen: ”En muuta filosofiaani”
- MEN: Manchester Unitedin seurajohto luottaa Rúben Amorimiin
- Näin Andy Robertson kommentoi uutta rooliaan Liverpoolissa
- Roy Keanelta suorat sanat Manchester Unitedin ongelmista
- Arne Slot: Alexander Isak debytoi Liverpoolin riveissä keskiviikkona
- Ruben Amorim vertauksesta Pep Guardiolan Cityyn: ”Täysi vitsi”
- Hauska hetki: Linjatuomari opetti Arsenal-pelaajaa sivurajaheitossa kesken ottelun
- Newcastlen tähtihankinnan polvivamman vakavuus selvisi