Ole Gunnar Solskjær lähetti Mino Raiolalle julkisen viestin sen jälkeen, kun Manchester United oli pudonnut Mestarien liigasta tiistai-iltana.

United hävisi RB Leipzigille ja jäi ulos turnauksen pudotuspeleistä. Ottelun alla kohun aiheutti agentti Raiola, joka ilmoitti Tuttosportin haastattelussa, että hänen asiakkaansa, Paul Pogban, Man United -ura on ohi.

Sitä odotettiin mielenkiinnolla, miten Pogban asema näkyisi Leipzig-ottelussa. Ranskalainen aloitti ottelun penkillä, mutta hänet vaihdettiin toisella jaksolla sisään. Pogba oli lopulta tekemässä 2-3-kavennusmaalia, mutta sen lähemmäs ei United yltänyt.

Pelin jälkeen lehdistö tenttasi Solskjærin mielipidettä Raiolaan.

– Joukkueessa on kaikki hyvin. He pitävät yhtä, Solskjær sanoi viitaten siihen, ettei hänen mukaansa Raiolan lausunto ole aiheuttanut säröjä joukkueen sisällä.

– Heti kun Paulin agentti ymmärtää, että tämä on joukkuepeli ja että me teemme töitä yhdessä, sitä parempi. Tämä on ehkä viimeinen kerta kun puhun tästä. En aio puhua enää Paulin agentista.

Solskjær ei suostunut vahvistamaan, onko hän jutellut asiasta Pogban kanssa.

– Se on jotain ihan muuta, mitä me juttelemme kulisseissa. En aio puhua enempää Paulin agentista.