Julián Álvarez haluaa jättää Manchester Cityn kesän siirtoikkunassa

Julián Álvarez haluaa jättää Manchester Cityn kesän siirtoikkunassa.
Athleticin saamien tietojen mukaan Álvarez on ollut jo kuukausien ajan kesäsiirron kannalla. Álvarez haluaa enemmän peliaikaa, eikä sitä ole välttämättä tarjolla Manchester Cityssä.
Manchester City ei halua sen sijaan luopua Álvarezista, mutta suostuu myymään hänet, jos hyökkääjä vaatii siirtoa.
Athleticin mukaan Álvarez on asettanut Real Madridin ykkössiirtokohteekseen. Real Madrid ei ole kuitenkaan Álvarezin kintereillä, eikä siirto ole toteutumassa ainakaan tänä kesänä.
Relevon saamien tietojen mukaan Real Madridin paikallisvastustaja Atlético on Álvarezin kintereillä. Álvarez on kiinnostunut kuuntelemaan, millaista sopimusta Atlético tarjoaa. Atléticolla ei ole sen sijaan varaa Manchester Cityn asettamaan 80-90 miljoonan euron hintalappuun.
Álvarez on edustanut Manchester Cityä noin kahden ja puolen vuoden ajan. Päättyneellä kaudella hyökkääjä viimeisteli kaikki kilpailut mukaan luettuna 19 maalia.
LUE MYÖS
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Tapahtuiko FA Cupin loppuottelussa iso tuomarivirhe? Wayne Rooney on sitä mieltä
- Crystal Palacelle sen historian ensimmäinen FA Cupin voitto – Manchester Cityn surkea kausi saavutti aallonpohjansa
- Kohta 40-vuotias Valioliiga-legenda haluaa jatkaa uraansa
- ”Se oli kaikki tai ei mitään” – Reece James ylisti Chelsean elintärkeää voittoa
- Kilpajuoksu ohi: Real Madrid nappasi Valioliiga-kauden komeetan
- Pep Guardiola raivosi otteluohjelmasta: ”Mikään ei muutu”
- Huippuvahti kyynelehti kauden viimeisessä kotiottelussa – siirto kesällä edessä?
- Manchester United rikkoo noloja ennätyksiä
- Mikel Arteta ylistää Kai Havertzin muodonmuutosta: “Rikkonut kaikki saliennätyksemme”
- Ex-pelaaja varoittaa Man Cityä FA Cupin finaalista: “Aiheuttanut ongelmia aiemminkin”
- Huippuvahti kyynelehti kauden viimeisessä kotiottelussa – siirto kesällä edessä?
- Sean Dyche kertoi mielipiteensä Rúben Amorimin Man United -pestistä: ”Jos menisin sinne ja pelaisimme minun tavallani…”
- Kilpajuoksu ohi: Real Madrid nappasi Valioliiga-kauden komeetan
- Manchester United ja Tottenham hävisivät taas Valioliigassa
- Pep Guardiola raivosi otteluohjelmasta: ”Mikään ei muutu”
- Mikel Arteta ylistää Kai Havertzin muodonmuutosta: “Rikkonut kaikki saliennätyksemme”
- Sky: Marcus Rashford jättää Manchester Unitedin pysyvästi kesällä – pitää Aston Villaa potentiaalisena vaihtoehtona
- Manchester United rikkoo noloja ennätyksiä
- Suurseurat kilpailevat Florian Wirtzistä – näin Bayern-pomo kommentoi Englannin reissua
- Rio Ferdinand: Rúben Amorim haluaisi päästä eroon useista pelaajistaan – ”Eivät ole tarpeeksi hyviä”